Blog

zajímavosti zdaleka ne jen ze světa IT

Proč se ajťáci chovají, jako by všichni ostatní byli blbci?

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Už jste někdy v duchu nebo i nahlas proklínali všechny ajťáky, počítače a internety?

Podle všeho mnozí z Vás ano. Proto jsem se rozhodl první článek na svém novém blogu věnovat právě tomuto tématu. Pojďme se těm poďobaným geekům a nerdům trochu podívat na zoubek!

Vědci to ještě oficiálně nepotvrdili, ale my už to víme!

V druhé polovině minulého století se na naší planetě začal vyskytovat nový živočišný druh, Homo computis, známý též pod hovorovým označením "ajťák". Jedná se o agresivní mutaci člověka moudrého (Homo sapiens) a ve volné přírodě se vyskytuje velmi vzácně. Ajťáka lze nejčastěji spatřit v tmavých místnostech, vzdáleně připomínajících lidská obydlí. Přežívá též v zajetí, zejména v serverovnách a sklepech velkých korporací, kam si jej čas od času chodí prohlížet a fotit jeho kolegové druhu Homo sapiens v naději, že jim bude věnovat kus svého času.

geekHomo computis se živí téměř výhradně pizzou, chipsy a čínskými nudlovými polévkami (tzv. čangovkami).

Obvykle je existenčně závislý na vysokých dávkách coca-coly, kávy, energeťáků a čokolády.

Často bývá alergický na denní světlo a Homo sapiens.

Pozor! Z bezpečnostních důvodů důrazně nedoporučujeme pozorovat nebo dokonce vyrušovat zuřivé exempláře při jídle.

Mezi hlavní charakteristické rysy tohoto živočišného druhu patří arogance, sarkasmus, lenost ale také odhodlání, trpělivost a slušně vytvarovaný smysl pro logické uvažování v souvislostech. Poslední zmíněné vlastnosti si tento druh na sobě váží více, než Karel Gott svého posledního slavíka.

Dnes už to zdaleka není pravidlem, ale tato mutace postihuje stále převážně samce zmíněného druhu.

screamHomo computis v nejtěžším stádiu své mutace prakticky nejsou schopni navazovat jakékoliv vztahy s Homo sapiens, natož pak s nimi kopulovat. A protože samic druhu Homo computis je celosvětově značný nedostatek, ajťákům reálně hrozí vyhynutí po přeslici. Jelikož je ajťák ohroženým druhem, jeho cena na trhu práce může v závislosti na jeho kvalitách a lokalitě odchytu dosahovat velmi vysokých hodnot.

Homo computis bývá často svým okolím a lidmi mimo obor IT považován za vyjímečného. Ačkoliv si váží svého abnormálního přístupu k informacím, sám se za vyjímečného (až na vyjímky) nepovažuje. Mnohdy právě naopak... Pouze se naučil pracovat s informacemi jinak, než Homo sapiens, což mu přináší takové životní výhody, kterým většinou Homo sapiens nedokáže nebo nechce rozumět. Proto může být pro Homo computis komunikace s průměrným Homo sapiens velmi, ale opravdu velmi frustrující. Není-li při takové komunikaci ajťák dostatečně opatrný, může člověka moudrého, mnohdy nechtěně, snadno urazit.

Člověk moudrý se do role frustrovaného ajťáka může snadno vžít představou, že se ho deset lidí denně, zrovna ve chvíli, kdy zachraňuje svět, zeptá: "kolik je 1+1?" Dokázali byste dlouhodobě bez známek sarkasmu odpovídat "dva"? A pak v klidu zvládali i doplňující otázku: "Určitě?"

 

geeksVe světě již existuje několik velkých odchytových stanic pro záchranu Homo computis. Tou největší záchrannou stanicí je bez pochyby společnost Google, která je dlouhodobě udržuje naživu, a díky vysokému pracovnímu komfortu dokonce napomáhá jejich přirozené reprodukci.

Jste-li člověk moudrý, komunikujte s Homo computis tak často, jak to jen půjde. On vás má ve skutečnosti rád, protože nebýt vás, byl by bez práce. Pro jakoukoliv jinou profesi je absolutně nepoužitelný, jelikož miluje jen tu svoji.

Máte ve svém okolí Homo computis? Napište nám nějakou historku!

Rychlý kontakt

 

vdechujeme do systémů
život a do života systém

 

nám. T. G. Masaryka 1281
      760 01 Zlín

+420 777 195 525

uis@uis.cz

Zavolejte mi

Napište své telefonní číslo a my se Vám brzy ozveme.

Zadejte prosím své telefonní číslo.

Odběr novinek

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas se zasíláním aktualit a obchodních sdělení serveru uis.cz. Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty třetím osobám. Odběr novinek lze kdykoli zrušit odhlášením v zápatí newsletteru. Více o způsobu nakládání s Vašimi údaji na stránce Podmínky zpracování a ochrany osobních údajů
© 2018 UIS All Rights Reserved. Powered by UIS.cz